Залишились запитання?

+38 (032)-247-00-43

Вплив нелегальної тютюнової продукції
на економіку країни

Про кампанію

Зростаючий об’єм тіньового тютюнового ринку України непокоїть як легальних виробників, так і уряд, оскільки дохідна частина бюджету країни на 10% складається з податкових відрахувань легальних виробників тютюнової продукції. Враховуючи останнє дослідження TNS в 1 кварталі 2014 року, нелегальний обіг тютюнових виробів зріс у порівнянні з попереднім періодом і на даний момент складає 9,2% від загального споживання – варто уже сьогодні зробити певні зміни.

Круглі столи

У Львові стартував всеукраїнський проект протидії контрабанді тютюну

За ініціативи ГО “Сучасні українські рейтингові системи” 14 жовтня 2014 року у Львові відбувся круглий стіл на тему: «Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку України». Це перший захід всеукраїнської серії громадських дискусій щодо проблеми несертифікованих тютюнових виробів та небезпек, які вони становлять як для економіки країни загалом, так і для кожного покупця особисто. В обговоренні взяли участь представники влади, бізнесу, контролюючих органів, громадські експерти, зацікавлені у координації дій для ефективного вирішення проблеми.

Подивитись фотозвіт

м. Хмельницький приєднався до національної кампанії боротьби з контрабандою сигарет

11 листопада 2014 року у м. Хмельницькому відбувся другий по рахунку круглий стіл в рамках національного проекту боротьби з нелегальною тютюновою продукцією. Представники місцевої влади, контролюючих органів, митниці, експерти в галузі рітейлу обговорили зростаючу проблему нелегальної торгівлі в Україні та намагалися запропонувати найоптимальніші шляхи її вирішення. Основний акцент в ході обговорення був зроблений на потребу негайних змін в законодавстві України, щоб надати змогу відповідним органам влади максимально підвищити контроль за якістю продукції та окреслити належне покарання суб'єктів адміністративних та кримінальних правопорушень.

Подивитись фотозвіт

Всеукраїнський проект боротьби з нелегальною торгівлею тютюном сягнув Одеси

13 листопада в Одесі відбувся круглий стіл «Вплив нелегальної тютюнової продукції  на економіку України», участь у якому взяли представники громадськості, влади, правоохоронних та контролюючих органів. Враховуючи географічне розташування Одеської області – а власне Придністровський кордон, питання контрабанди в регіоні стоїть досить гостро.  Держава реагує на контрабанду посиленням штрафних санкцій, втім експерти стверджують, що цього не достатньо. Учасники круглого столу одностайно виступили за консолідацію зусиль громадськості, бізнесу та представників влади у подоланні  проблеми нелегальної торгівлі тютюном, водночас наголосивши на важливості інформаційної складової – споживач мусить бути поінформованим про усі ризики, які несе контрабандна продукція.

Дніпропетровськ долучився до національного проекту  боротьби з контрабандою тютюну

19 листопада в Дніпропетровську відбувся круглий стіл «Вплив нелегальної тютюнової продукції  на економіку України», участь у якому взяли представники громадськості, влади, правоохоронних та контролюючих органів. За даними управління контролю над розповсюдженням та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ГФС Дніпропетровської області  з початку року працівники фіскальної служби області провели 80 перевірок, за результатами яких вилучили з обігу 265 тис пачок контрабандної та контрафактної продукції на загальну суму 11 млн. гривень. Також цього року призупинили діяльність цеху підпільної продукції, де вилучили близько 9 млн. штук підроблених марок: з них 3 млн. - українських, 4 млн. - російських, 1 млн. 700 тис - білоруських. Експерти зазначили, що уже найближчим часом можна очікувати певних зрушень у напрямку виведення частки тютюнового ринку з тіні: у березні 2015 року має бути створено Єдиний державний реєстр обладнання для промислового виробництва сигарет, до якого вноситимуться відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну. Відтак кожне нове обладнання, що перевозитиметься через кордон, повинне бути зареєстроване.

У Харкові відбувся завершальний круглий стіл всеукраїнської кампанії по боротьбі з нелегальною тютюновою продукцією

20 листопада в Харкові в рамках всеукраїнської кампанії «Скажи НІ! контрабандним сигаретам» відбувся круглий стіл на тему «Вплив нелегальної тютюнової продукції  на економіку України», до участі у якому долучилися як представники громадськості та влади, так і представники правоохоронних та контролюючих органів. Зважаючи на географічне розташування Харківської області проблема реалізації контрабандних виробів стоїть достатньо гостро у даному регіоні. На сьогоднішній день ринок перенаситився контрабандною продукцією, яка здебільшого являє собою російські сигарети без акцизної марки. У зв’язку з теперішньою ситуацією, на територію Харківської області нелегальний товар потрапляє з межуючої Донецької області, в якій утворилася так звана «чорна діра». У підсумку учасники круглого столу дійшли згоди, що проблема реалізації нелегальної продукції на території України є комплексною і подолати її можна, лише об’єднавши зусилля громадських організацій, представників бізнесу та держави. При цьому слід зробити акцент на інформаційній складової – споживач повинен знати та усвідомити всі ризики та недоліки споживання нелегальної тютюнової продукції.